The future is your choice! 11

2. června 2011 v 18:32 | K@rin |  The future is your choice - K@rin
11.
"Cože jsi to řekla?" Stefan se prudce postavil. Byl rudý vzteky.
"Eleno, děláš si legraci, že jo?"
Elena jen zavrtěla sklopenou hlavou. "Omlouvám se." Zavzlykala.
Ze Stefana, jakoby všechen vztek rázem vyprchal. Převládla bolest. Slzy v jeho očích ji mučily. Chtěla jít k němu a utěšit ho, ale věděla, že by tím situaci jen zhoršila. Přála si pomoct mu, zbavit ho té bolesti, ale neměla ponětí jak.
"Omluva nestačí." Stefan si setřel slzy a bez jediného slova odešel.
"Stefane! Počkej!" Elena rychle vystřelila z postele a utíkala za ním. "Stefane no tak! Nech mě ti to vysvětlit!"
Stefan se znechuceně otočil. "Jak mi chceš tohle vysvětlit? Jak chceš ospravedlnit to, že ses zamilovala do mého bratra?!"
Stefan byl rudý vztek, snažil se tvářit nepřístupně, ale Elena mu v očích viděla všechnu tu bolest. Bolest, za kterou může ona. Nenáviděla se za to, co udělala. Ale musela. Jinak by byla nešťastná ona, Damon i Stefan. Poznal by, že už ho nemiluje nebo aspoň ne, tak jako dřív.
"Jak dlouho už mě takhle obelháváš?! Jak dlouho?!"
Elena sklopila hlavu, najednou jí došla slova, když viděla jeho slzy.
"Eleno! Mluv se mnou." Stefan jí prudce zatřepal rameny. Držel ji pevně, tak pevně až to bolelo. Nic neřekla, zasloužila si to.
"No tak!" Stefan zařval přes celý dům. Elena jenom doufala, že Jenna i Jeremy už odešli. Nechtěla je vyděsit.
"Nevím co říct," pípla potichu. "Já nevím, prostě se to stalo. Miluju Damona, nevím jak dlouho. Přišlo to samo. Omlouvám se." Elena taky plakala. Bála se, co bude dál. Nechtěla Stefana ztratit, patřil do jejího života. Byl její součástí. Bála se, ale že tím, co provedla, o něj přijde. Chce být s Damonem, a to znamená zapomenout na Stefana. Stefan je člověk, které ho chcete mít u sebe, je na něj spolehnutí, pomůže… Bohužel to není ten, který vyhrává v lásce.
Stefan si povzdychl. "Kdybys věděla, jak moc tě miluju."
"Já vím."
"Co mám dělat, Eleno? Copak můžu žít bez tebe?"
"Zvládneš to. Nebudeš sám."
Stefana rázem přešel všechen vztek a Elenu objal. "Lásko, zapomeneme na to. Odjedeme někam daleko a začneme znova. Uvidíš, že všechno bude jako dřív."
Elena se zarazila. Cože? On snad nic nechápe. Lehce se odtáhla.
"Stefane, mám tě ráda, ani nevíš jako moc, ale miluju Damona. Je mi to líto." Stefan se na ní zkoumavě zadíval. Vypadal, že se ji snaží pochopit, ale najednou si všiml malé ranky na jejím krku.
"Co to máš na krku?!"
Ah ne! On si všimnul Damonova kousnutí.
"Tak takhle, tohle jste dělali! To mu nedaruju, zabiju ho!"
"Stefane ne!" Elena se snažila zadržet ho, ale Stefan už byl dávno pryč.
Co teď? Mám jet do penzionu nebo čekat? Než tam přijedu, může se stát cokoli, ale čekání je ubíjející…
"Ty pokrytče! Jak jsi mi to mohl udělat?!" Stefan zuřivě mlátil do Damona. Damon se zpočátku snažil Stefana jen odrazit, aby mu neublížil. Ale Stefan se snažil, tak urputně, že Damona vytočil. Damon zahlédl ve Stefanových očích vztek, jaký ještě nikdy neviděl.
"Bráško, uklidni se. Stávají se horší věci." Damon se snažil po dobrém, zatímco uhnul židli, která přiletěla z druhé strany pokoje.
"Ty! Ty mi nemáš právo nic říkat! Zabiju tě!"
Damon se ušklíbl.
"Nezapoměň, že jsem silnější."
Stefan mu to zlověstě oplatil. "Myslíš?"
Damon se mu do očí zadíval pozorněji. Měl je úplně rudé. "Ty si pil," překvapilo ho, že to vůbec vyslovil. Stefan a lidská krev? Nemožné.
"Proč ne. Zabil jsi mě! Sebral jsi mi dívku, kterou miluju! Jak, jak jsi to mohl udělat? Víš, co pro mě znamená. Ty ji nemiluješ, chceš se mi jen pomstít."
"Nebuď sobec. Tys mě proměnil, kvůli tobě tu pořád trčím. A pleteš se, Elenu miluju. Divíš se co? Můžeš, ale nic s tím nenaděláš." Damon se ušklíbl, tohle už ho štvalo. "Tak to ukonči, buď vypadni, anebo udělej, proč si přišel.
Stefan už zřejmě neměl náladu na další konverzaci a zuřivě vyrazil proti Damonovi. Damon výpad nečekal, a tak se zhroutil na zem. Urychleně se zvedl a ránu Stefanovi oplatil. Stefan zavrávoral, ale udržel se na nahou. Damon ani nepostřehl, kde Stefan vzal dřevěný kolik, který měl najednou v ruce. Stefan se ho vší silou snažil Damonovi zarazit do srdce.
Damon ho od sebe odstrčil, ale Stefan byl v okamžiku zpět. Začínal mít strach, že to není žádný přátelský souboj, ale že skončí smrtí jednoho z nich. Bohužel si nebyl jistý, který z nich přežije. Stefanovi nezáleželo na tom, jestli přežije, chtěl jenom zabít Damona.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 verca verca | 3. června 2011 v 20:49 | Reagovat

uzasna povidka honem dalsi kapitolu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama